KONST / Litografier / Färglitografi 9166157
nr 916 6157
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi , Einar Jolin (1890-1976), Signerad, ej numrerad, motivet: 37x45
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 6 oktober 2014
kl 20:44:09
700 kr
1.000 kr